Kustovnice čínská - denní dávka

Dávkování kustovnice čínské je individuální a je proto potřeba vyzkoušet, jaké bude vhodné pro vaše tělo. Denní dávka kustovnice čínské by měla být tak vysoká, že na sobě zaznamenáte pozitivní účinky již během několika týdnů. Jedná se o přírodní doplněk stravy, u kterého vám nehrozí žádná závažné vedlejší účinky. Užívejte kustovnici čínskou jako prevenci před onemocněními, která vám mohou nepříjemně zkomplikovat život. Můžete ji doplnit samozřejmě i dalšími bylinkami.

Dávkování kustovnice čínské

Dávkování kustovnice čínské závisí na problému, který kustovnicí řešíte a také na formě, v jaké ji užíváte. Kustovnice je dnes nejčastěji k dostání jako sušená. Pokud chcete kustovnici čerstvou, je nejlepší si ji vypěstovat. Zakoupit ji můžete také ve formě šťávy.

Nejuniverzálnější využití má právě kustovnice sušená, která se může jíst jen tak, přidávat se při vaření i pečení nebo používat pro přípravu různých moučníků, bylinných čajů či výluhů. Na internetu najdete mnoho receptů, ve kterých jistě tyto drobné červené bobule využijete.

Kustovnice čínská goja - dávkování u dětí a dospělých

Dospělý člověk může sníst až dvě hrsti sušených plodů kustovnice denně. Tato dávka odpovídá přibližně množství 30 bobulí. Malé děti pak mají užívat dávku poloviční a děti starší 10 let stejnou. A u dětí mladších 18 měsíců není kustovnice čínská doporučována vůbec. Jestliže budete kustovnice čínské konzumovat nadměrné množství, může to vést k zažívacím potížím. Dejte si také pozor při užívání kustovnice při vysoké teplotě, jelikož kustovnice může vyživovat bakterie, které vám tuto teplotu způsobily.

Jestliže budete jíst velké množství večer před spaním, může vám kustovnice čínská způsobit i nespavost. Proto je lepší tyto bobule konzumovat hned po ránu. Za jak dlouho se dostaví účinky kustovnice čínské? Většinou to netrvá déle než pár týdnů a vy na sobě budete moci pozorovat zlepšení svých problémů.

Přesné dávkování kustovnice čínské ale nebylo vědecký stanoveno. Jedná se o doplněk stravy a denní dávku je nutné vyzkoušet a přizpůsobit svým potřebám. Maximum pozitivních účinků vytěžíte jen z přiměřeného množství.

Dávkování kustovnice čínské do čaje

Mnoho lidí si oblíbilo tradiční čaj z kustovnice čínské, kdy si do hrníčku nasypete přibližně 10 g kustovnice a toto množství zalijete horkou vodou. Necháte louhovat 20 minut a poté slijete. Vypít můžete nejen samotný čaj, ale výborné jsou také vylouhované plody. Odvar je ideální pít na lačno a kustovnici můžete kombinovat i s jinými bylinkami.

Dávkování šťávy z kustovnice čínské

Jestliže budete užívat šťávu z kustovnice čínské, dbejte dávkování, které na obalu uvádí výrobce. Šťávu byste ideálně měli užívat před jídlem. Doporučené množství je cca 30 ml a užívá se jednou až dvakrát denně. Aby účinky kustovnice byly viditelné, je ideální užívání alespoň po dobu 2 až 3 měsíců.

Video

Jak rostlina vypadá?

Vyhledat

Hledej na webu Čínské Kustovnice